top of page

שאלות נפוצות

ריכזתי עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר שאני מקבלת יום יום מלקוחותיי.

לכל שאלה נוספת- צרו קשר במייל, בווטסאפ, או השאירו לי הודעה כאן באתר.

IMG_0222.jpg
 • כמה יעלה הפרויקט?
  עלות הפרויקט מורכבת ממספר פקטורים. אחד הפקטורים המרכזיים הוא עלות הקבלן. נוכל לקבל אינדקציה לעלות הפרויקט רק לאחר מכרז הקבלנים. הרבה אנשים שואלים את השאלה הזו בפגישת ההיכרות או בפגישה הראשונה. חשוב להבין שבשלב הזה לא ממש יודעים מה גודל הפרויקט ואיזה שינויים נעשה בקירות ובתשתיות כדי להשיג את התכנון הנכון לכם. אומנם בפגישה הזו אתם מספרים מה הייתן רוצים שיקרה בבית אבל בהרבה מהמקרים, צרכים ורצונות הרבה יותר מדויקים עולים בפגישות ההמשך, וכמובן שהדברים נראים אחרת לגמרי כאשר אני יושבת ומתכננת לכם את הבית, פתאום אתם מגלים פוטנציאל שלא היה על הפרק בפגישה הראשונה. לכן ההמלצה שלי היא תגיעו לפגישה הראשונה עם תקציב בראש, ככה אוכל להתאים את גודל הפרויקט לגודל התקציב.
 • כמה זמן הפרויקט יימשך?
  זה ממש תלוי מה היקף הפרויקט, איזה קבלן נבחר, כלומר עם כמה אנשי מקצוע הוא עובד, והאם אנחנו נזמין את החומרים בהם נשתמש ממלאי שקיים בארץ או ממלאי שיצטרך שילוח מיוחד מחול.
 • האם נוכל לגור בבית בזמן השיפוץ?
  התשובה שלי היא לא מומלץ. הליך השיפוץ גם ככה הוא הליך עם הרבה אמוציות מכל מיני סיבות. תוסיפו לזה כמות אבק שלא מתנקה בקלות ונכנסת לכל פינה... נראה לי הבנתם. ארזו את חפציכם היקרים, אלה שאתם רוצים שיעברו אתכם וצאו מהבית.
 • האם את עובדת רק עם הקבלנים שלך?
  יש לי מספר קבלנים שבחרתי בפינצטה ואיתם אני שמחה לעבוד כי אני יודעת שעבודתם איכותית, והם נותנים שירות מעולה. אם תרצו לעבוד עם קבלן שלכם אין בעיה רק חשוב שתבחנו את טיב עבודתו לפני.
 • האם חייבים לקנות רק מהחנויות שאת לוקחת אותנו?
  לא! אבל, חשוב לציין שבסופו של דבר חשוב לי שתצאו עם חווית שיפוץ נהדרת, שהכל זרם, התוצאה מעולה ומעבר למה שציפיתם. חלק מהחוויה הזו אחראים ספקי השירות. אני יכולה להעיד שכל הספקים שאני עובדת איתם, ייתנו שירות מעולה במחירי שוק או אפילו זולים יותר.
 • האם את מקבלת עמלות מספקים?
  בגדול כן, זה חלק מתקציב השיווק של הספקים וזה לא בא על חשבון המחיר הסופי של הלקוח. חשוב לשים הכל על השולחן, בהרבה מקומות נותנים עמלות, אבל, לא לכל מקום אני אקח את לקוחותיי, ההחלטה לעבוד עם ספק כזה או אחר תלוי בשני שיקולים בלבד: 1. טיב העבודה 2. טיב השירות.אתם כלקוחות תמיד יכולים לכוון לספקים שאתם רוצים ולעשות השוואת מחירים.
 • האם פיקוח עליון זה כמו לקחת מפקח בנין?
  לא, פיקוח עליון הכוונה לראות שהכל מבוצע עפ"י תוכנית ולפתור בעיות הצצות בשטח. מפקח עושה עבודה אחרת, הוא בודק את טיב העבודה, למשל בודק שהאיטום נעשה בצורה תקינה, שהחשמל עומד בתקן וכו'.
 • אם אין לי מדידה של הדירה מה עושים?
  שולחים מודד מוסמך לשטח, רק אחרי שתהיה המדידה אוכל להתחיל לעבוד על תכנון הדירה שלכם.
 • האם את עושה שינויים קונסטרוקטיביים?
  אני יכולה, אבל הביצוע של השינויים האלה ייעשה אך ורק באישורו של קונסטרוקטור מוסמך. במילים אחרות, השאלה אם אפשר להוריד עמוד תהיה תלויה באישור/בפתרון קונסטרוקטיבי שיאושר ע"י קונסטרוקטור.
 • האם את עושה גם תכנית שינוי קירות, חשמל ואינסטלציה?
  בוודאי! תפקידה של מעצבת פנים הוא ליצור קונספט לבית וליצור מרחב מחיה פרקטי ואסתטי. כדי להגיע לתוצאה הזו צריך לקחת בחשבון שאולי נצטרך לחלק את החלל המחדש תכנון זה יגרור תכנון מחדש של נקודות חשמל ואינסטלציה.
 • אני רק רוצה לקחת ליווי של קניית רהיטים, סטיילינג, את נותנת שירות כזה?
  כשאני מלווה פרויקטים אני מתכננת לפי התקציב שלכם, אבל אני אף פעם לא מוותרת על בניית קונספט ותמיד אעשה תכנון תאורה גם אם אני לא עושה שינויי מבנה כי זה מה שייתן תוצאה של בית מעוצב. לכן הליווי המינימלי שלי תמיד יכלול את שני המרכיבים האלה ועליהם יתווספו ימי יציאה לספקים.
 • האם עדיף קודם שקבלן ייראה את הדירה וייתן הצעת מחיר או קודם מעצבת?
  תמיד להתחיל עם מעצבת. התפקיד של מעצבת זה להתאים את התכנון לצרכים ולתקציב שלכם. אחרי שתבחרו את האופציה הנכונה לכם ביותר, נצא להכנת מכרז לקבלן הכולל כתב כמויות ותכניות תשתיות. בשלב הבא מערבים את הקבלן.
bottom of page